فولیکول های مقاوم به ریزش

 

فولیکول‌هادر عمق 4 الی 5 میلیمتری پوست سر قرار دارند. فولیکول مو عنصر بسیار مهمی در رویش و رشد مو است که وظیفه آن رویاندن تار موها ،رشد و نگهداری آنها است. فولیکول‌ها به شکل کیسه‌هایی لوله ای شکل هستند که تار موها درون آنها رشد کرده و ریشه دار شده‌اند. فولیکول اساسی‌ترین نقش در رشد و سلامت مو ایفا می‌کند.

 

تفاوت در فولیکول‌های مو می‌تواند جنس و رنگ مو را تعیین کند فولیکول‌ها با ساختاری پیچیده از سلول‌های پوستی  پیاز مو را تشکیل میدهند. از طریق پیاز مو، ریشه ی مو‌ها ساخته می‌شود و تغذیه ریشه مو به وسیله برجستگی به نام پستانک انجام می‌گردد. پیاز مو و ریشه مو، از خون تغذیه می‌کنند و مواد مغذی مورد نیازخود را را تامین می‌کنند. همین امر موجب می‌شود تا اهمیت خون رسانی در سر، افزایش پیدا کند.

تعداد فولیکول موی سر

شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید، تعداد فولیکول موهای سر چقدر است؟ معمولا هر فرد که دارای سلامتی مطلوبی باشد و بیماری یا اختلالی که منجر به ریزش مو و کاهش حجم مو شود را نداشته باشد؛ بدن ما میلونها تار مو دارد که حدود صد هزار از آنها روی سر قرار دارند.

فولیکول مو چگونه از بین می‌رود؟

زمانی که مراقبت از مو به خوبی انجام نشود، فولیکول مو در معرض حرارت، آسیب، مواد شیمیایی، بیماری قارچی و پوستی،سوختگی و عدم بهداشت فردی قرار گیرد، ریسک آسیب افزایش می‌یابد. در این شرایط فولیکول مو از بین می‌رود و کم پشت شدن موها آغاز می‌گردد.
در درمان ریزش موی ارثی حتما میبایست درمان تا زمان مناسبی ادامه پیدا کند معمولا درمانهایی که کمتر از 3 ماه یا 6 ماه باشد جزء درمانهای موقت محسوب میگردد و بلافاصله بعد از قطع دارو ها عامل سمی که باعث تحلیل ریزش و از بین رفتن فولیکولها بود باز میگردد. در این نوع درمان ( درمان ریزش ارثی ) اگر مدت زمان دوره رعایت شود فولیکول ها به صورت عادی برگشته و به ریزش مقاوم می شوند و ریزش ، رویش ، استراحت فولیکول های نرمال را دارند

 

فولیکول های مقاوم به ریزش
0 0 رای ها
امتیاز به نظر
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
نظراتان را ثبت کنید .نظرات شما برای ما با اهمیت و ارزشمند هستx